Skip to main content

Sound off: Rising Food Costs

Published on: December 30, 2013

We've all heard the horror stories by now -- $15 for a bag of grapes, milk hovering around $4 a gallon. But somehow Cheeto's are the same price they were in, like, 2003.

I heard this once somewhere and thought it summed it all up - The food dilemma: healthy, cheap, tasty ... pick two.

What are your tips for great meals and snacks that are lower cost but still good for you and your kids?

Share this article with your friends!

Leave a Comment